• P
  • R2R COORDINATOR/HLAVNÍ ÚČETNÍ

R2R COORDINATOR/HLAVNÍ ÚČETNÍ

Zaměstnavatel: Akzo Nobel Coatings CZ, a.s.
Podvihovská 376

*KO: Ing. Eva Chudybová, tel.: 553 692 123, e-mail: Eva.Chudybova@akzonobel.com
Požadujeme:
- VŠ vzdělání ekonomického zaměření
- Anglický jazyk slovem i písmem na pokročilé úrovni
- Znalost SAP
- Praxe alespoň 5 let na obdobné pozici
- Praktická znalost účetních a daňových předpisů (českých i IFRS)
- Zkušenost z oblasti spolupráce s centrem sdílených služeb (SSC)
- Pokročilou znalost MS Office
- Výborné komunikační a manažerské dovednosti, zkušenost s vedením lidí
- Analytické a strategické myšlení, schopnost stanovit priority a přijímat rozhodnutí
Náplň práce:
- Vedení účetnictví v souladu se zákonnými a firemními požadavky
- Zpracování účetní závěrky
- Metodické řízení účtování a navazujících procesů v souladu s platnou legislativou
- Kontrola účtování všech účetních operací (lokálních i zabezpečených SSC)
- Příprava pravidelných reportů (měsíční, kvartální, roční), včetně rozvahy a výsledovky
- Zodpovědnost za kompletní daňovou agendu (procesy, daňová přiznání, komunikace s FÚ)
- Zodpovědnost za statutární audit společnosti, komunikace s auditory a daňovými poradci
- Transfer pricing
- Vytváření, aktualizace a administrace interních účetních směrnic
- Komunikace s partnery, klienty a státními institucemi
Pracoviště Opava-Komárov, nástup možný ihned.

Požadujeme
Znalost jazyka: Angličtina

Kontaktní osoba: Eva Chudybová
Telefon: 553 692 123
Pozice určená pro region: Moravskoslezský kraj