• P
  • PROCESNÍ INŽENÝR/KA pro oddělení výzkumu

PROCESNÍ INŽENÝR/KA pro oddělení výzkumu

Zaměstnavatel: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost
Revoluční 1930

Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. (SPOLCHEMIE) je českou chemickou firmou evropského významu. Na trhu působí již bezmála 170 let. Je třetím největším výrobcem syntetických pryskyřic v Evropě. Základní sortiment SPOLCHEMIE tvoří epoxidové a alkydové pryskyřice, hydroxidy a chlorové deriváty, tvrdidla a rozpouštědla. Výrobky firmy nachází uplatnění v automotive, stavebnictví, energetice, elektronice, farmacii, při výrobě větrných elektráren a v mnoha dalších oborech. Pro SPOLCHEMII v současnosti přímo pracuje přibližně 970 zaměstnanců, a to v Ústí nad Labem a také v Pardubicích, kde firma vlastní výzkumný ústav SYNPO. Dlouhodobý úspěch firmy je založen na zkušenostech zaměstnanců, vlastním výzkumu a důrazu na inovace

Pracovní náplň:
-sleduje vývoj vědecko-technických poznatků v technologických procesech a jednotkových operacích pověřené oblasti chemické výroby
-navrhuje přechod z laboratorního měřítka do poloprovozního a následně provozního měřítka výroby ve spolupráci s výzkumným a vývojovým pracovníkem
-navrhuje design nových klíčových aparátů a procesů (zejména reaktory, rektifikační a absorpční kolony, materiálová a entalpická bilance procesů)
-podílí se na ekonomickém vyhodnocení výrob z hlediska materiálové a energetické bilance provozovaných a/nebo nově navrhovaných procesů a aparátů
-podílí se na designu, nájezdu a optimalizaci nových výrobních postupů aplikací nejnovějších vědeckých poznatků a technik
-poskytuje servis stávajícím provozům z pohledu chemicko-inženýrských výpočtů, návrhu zařízení a optimalizaci výroby
-v případě relokace příspěvek na ubytování

Pozice určená pro region: Ústecký kraj